Strona: 4. Obsługa studenta z niepełnosprawnością. Komunikacja i Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością / Politechnika Rzeszowska Uczelnią Dostępną

Tematyka: Szkolenie ma na celu poprawę, jakości obsługi i komunikacji zarówno z przyszłymi jak i obecnymi studentami z różnym rodzajem niepełnosprawności. Dzięki szkoleniu pracownik powinien zapoznać się z tematyką niepełnosprawności, podnieść swoją empatię na indywidualne potrzeby oraz bariery mentalne, funkcjonalne i architektoniczne studentów z niepełnosprawnością: ruchową, wzrokową, słuchową, psychiczną. W programie powinna być poruszona kwestia przełamywania stereotypów i reagowania/udzielania pomocy w sytuacjach trudnych i zagrażających zdrowiu bądź życiu zarówno studentów jak i pracowników uczelni.

Planowana liczba edycji: 8 edycji dla grup 15 osobowych (razem szkolenia dla 120 osób)

Zrealizowano edycje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 i 8.