Strona: 3. Funkcjonowanie studentów niepełnosprawnych w środowisku akademickim / Politechnika Rzeszowska Uczelnią Dostępną

3. Funkcjonowanie studentów niepełnosprawnych w środowisku akademickim

Tematyka: Zajęcia w formie warsztatów, które pozwolą uczestnikom doświadczyć perspektywy osoby z różną niepełnosprawnością. Nigdy nie zrozumiemy, gdzie zaczynają, a gdzie kończą się granice osoby niepełnosprawnej, dopóki sami, nie zaczniemy ich doświadczać. Ćwiczenia, tematyczne spoty mają za zadanie, pokazać codzienne zmagania z uszkodzeniami wzroku, słuchu bądź z ograniczeniami ruchowymi. Celem szkolenia jest również poszerzenie wiedzy i świadomości na temat niepełnosprawności, podniesienie standardu pracy w procesie kształcenia studenta z niepełnosprawnością, zmotywowanie do przełamywania barier i lęku przed kontaktami z osobami z niepełnosprawnością, przełamywanie stereotypów.

Czas trwania: 14 godz. dydaktycznych – 2 dni w godz. 9:00-14:30

Planowana liczba edycji: 8 edycji dla grup 15 osobowych (razem szkolenia dla 120 osób)

Zrealizowano edycje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 i 8.