Strona: 2. Kontakt ze studentami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu - ASD / Politechnika Rzeszowska Uczelnią Dostępną

2. Kontakt ze studentami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu - ASD

Tematyka: Osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w szczególności z zespołem Aspergera, często charakteryzuje ponadprzeciętny potencjał intelektualny, głównie w obszarze nauk ścisłych, przez co mogą być w przyszłości bardzo wartościowymi pracownikami. Z zaburzeniem tym jednak wiążą się trudności w komunikowaniu się i funkcjonowaniu w środowisku. Szkolenie ma na celu zwiększenie świadomości w zakresie możliwości ułatwienia funkcjonowania na uczelni studentom z zaburzeniami ze Spektrum Zaburzeń Autystycznych (ASD), głównie autyzmu i zespołu Aspergera. Udział w szkoleniu pozwoli na rozwinięcie kluczowych umiejętności komunikowania się i wspierania studentów z zaburzeniami ASD.

Planowana liczba edycji: 3 edycje dla grup 15 osobowych (razem szkolenia dla 45 osób)

Zrealizowano edycje 1, 2 i 3.