Strona: 10. Asystent osoby niepełnosprawnej / Politechnika Rzeszowska Uczelnią Dostępną

10. Asystent osoby niepełnosprawnej

Tematyka: Szkolenie o charakterze teoretycznym i praktycznym, mające na celu przekazanie najważniejszych informacji o codziennych problemach funkcjonowania osób niepełnosprawnych ruchowo, a także naukę praktyczną umiejętności niezbędnych do udzielenia skutecznej pomocy w przemieszczaniu się i asystowaniu osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Szkolenie powinno uwzględniać wiedzę i umiejętności, które mogą być wykorzystywane przez pracowników PRz w sytuacjach bezpośredniego kontaktu ze studentami niepełnosprawnymi ruchowo. Szkolenie powinno ułatwić uczestnikom zrozumienie potrzeb i oczekiwań osób z upośledzeniem narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Powinno też podnieść świadomość na temat barier, z jakimi, na co dzień spotykają się osoby niepełnosprawne ruchowo oraz wyposażyć uczestników w umiejętności pozwalające na skuteczne udzielanie pomocy i podejmowanie działań zmierzających do ograniczenia przeszkód napotykanych w trakcie procesu kształcenia.

Czas trwania: 20 godz. dydaktycznych – 4 x po 5 godz. dydaktycznych.

Planowana liczba edycji: 6 edycji dla grup 15 osobowych (razem szkolenia dla 90 osób)

Zrealizowano edycje 1, 2, 3, 4, 5 i 6.

Wykonawca: Lucyna Przybyło - Pełnomocnik Regionu Podkarpackiego Fundacji Aktywnej Rehabilitacji